6 rzeczy, których nie możesz zrobić na Twoim weselu

wesele

W dniu ślubu to Młoda Para jest najważniejsza. Jest to dzień, kiedy wszystkie oczy skierowane są na Was. Ale co zrobić z gośćmi, którzy będą patrzeć na Was z zazdrością i w dodatku coś szeptać pod nosem.

Chcesz uniknąć niepotrzebnej awantury? Lepiej unikaj kilku rzeczy:

 

Nigdy nie kłóć się ze współmałżonkiem w dniu ślubu, a tym bardziej przy gościach

Ślub i tak jest już emocjonalnym wydarzeniem, więc nie próbuj wprowadzać dodatkowej złej atmosfery.Jeśli goście zauważą to na ślubie, pamiętaj, że będą o tym mówić jeszcze długo długo po weselu – a chyba nie chcecie aby ten najpiękniejszy w życiu dzień stał się tym “nieudanym”.

 

Nie unikaj rozmowy

Nawet, jeśli nie chcesz zaprosić jakiegoś kuzyna lub niemiłego kolegi przyszłego męża, uczyń to wedle zasad grzecznościowych i życzenia drugiej strony. Warto poświęcić co najmniej kilka minut na rozmowę z każdym z gości, nawet gdy nie darzymy go wielką sympatią. Możesz być pewna, że będzie to odebrane miło. Jeśli gość jest zbyt pijany lub źle się zachowuje, poproś o pomoc kogoś z rodziny, aby nie urządzać z tego czegoś wielkiego.

 

Zobacz także: 7 najciekawszych weselnych tradycji

 

Nie rozmawiaj o pieniądzach – a szczególnie “co za ile”

To przesada. Niewygodne jest rozmawianie o tym kto zapłacił za zespół, salę weselną, kwiaty lub ciasto lub tym bardziej co ile kosztowało. Byłoby to niezręczne dla gości słuchać tego typu rzeczy.

 

Nie poruszaj żadnych problemów z obsługą przed publicznością

Jeśli Panna Młoda jest uśmiechnięta, każdy jest szczęśliwy. Ale jeśli Twoi goście zobaczą Ciebie w kłótni z firmą cateringową lub osobą z recepcji będzie to źle odebranie. Jeśli istnieje problem, który może być rozwiązany należy poprosić dostawcę na bok i wyjaśnić swoje obawy. Nie wszczynaj awantury z marszu to byłoby okropne z Twojej strony. O wiele więcej zyskasz będąc miłą i opanowaną niż wrogo nastawioną.

 

Nie pij na swoim weselu

Nie wychodzisz ładnie na zdjęciach? Jeśli tak, to zastanów się i przejrzyj zdjęcia z imprez, na których byłeś pod wpływem alkoholu… Czy są ładne? Na pewno nie! Zastanów się nad tym i pomyśl, że to najważniejszy dzień w Twoim życiu, z którego nie będzie powtórki.

 

Nie dyskredytuj rodziców

Nie jest koniecznością mówienie wszystkim, że jedni rodzice zapłacili za cały ślub, a inni za nic.
To oznacza,że jednych się wyróżnia a drugich tak jakby poniża. Nie ważne, której ze stron rodzice dali więcej, czy którzy za co zapłacili. Wiadomo, każdy ma inny budżet do rozdysponowania i na tyle tylko może sobie pozwolić. Traktuj rodziców jednej jak i drugiej strony sprawiedliwie i z szacunkiem.

 

Przeczytaj również: Czego nie powinnaś robić z pierścionkiem zaręczynowym