Czego nie powinnaś robić z pierścionkiem zaręczynowym

Czego nie powinnaś robić z pierścionkiem zaręczynowym

Twój pierścionek zaręczynowy to nie tylko symbol waszej jedności. Może on być również przekazywany z pokolenia na pokolenie. Jako aktualna właścicielka, musisz dbać o niego jak najlepiej.

 

Oczywiście, mając pierścionek cały czas na dłoni, spotyka się on codziennie z różnymi sytuacjami, czasami niebezpiecznymi dla niego. Znajdziesz tu kilka rad na co uważać, aby Twój pierścień był piękny przez całe życie.

 

Nie noś go w trakcie intensywnych sportów

 

Każda aktywność, która wymaga od nas użycia rąk, taka jak siatkówka, koszykówka, boks a nawet ogrodnictwo może spowodować, że pierścionek się złamie lub uszkodzimy „ząbki” w których jest diamencik i najzwyczajniej go zgubimy. Podobnie jest podczas uprawiania sportów wodnych jak pływanie czy jazda na desce. W takiej chwili nasze dłonie są mokre przez co pierścionek z łatwością może się zsunąć do wody.

 

Zdejmij go podczas sprzątania

 

Podczas delikatnych prac, pierścionek nie zostanie uszkodzony, ponieważ diament podczas  cięcia jest czyszczony kwasem więc lekkie płyny go nie uszkodzą. Jednak jeśli będziemy używać acetonu lub wybielacza,  możemy odbarwić metal szlachetny taki jak złoto lub srebro, z którego pierścień jest zrobiony.

 
Nie zostawiaj go bez kontroli

 

Mimo, że nie nosisz go podczas intensywnej aktywności oraz zdejmujesz podczas wykonywania prac domowych, pamiętaj że gdy zaczepisz nim o jakąś bawełnianą tkaninę również może dojść do delikatnego rozszczepienia ząbków, które trzymają kamień. Zaleca się, aby raz na jakiś czas udać się do specjalisty, który oceni stan naszego pierścionka.