Czy warto śpieszyć się ze ślubem po zaręczynach?

Czy warto śpieszyć się z ceremonią po zaręczynach?

Jedna z pierwszych rzeczy, które będziecie musieli zrobić po cudownych zaręczynach? Zdecydować, kiedy odbędzie się Wasze wesele! Jesteście szczęśliwi, zakochani i chętni do spędzenia reszty życia razem, z pewnością więc chcielibyście jak najszybciej zrobić ten kolejny krok. Z drugiej strony, lista rzeczy do zrobienia ślubu wydaje się nie mieć końca, co sprawia, że niektórzy mogą chcieć wstrzymać się ze ślubem i spędzić w narzeczeństwie jeszcze trochę czasu…..dłuższe zaangażowanie brzmi jak lepszy wybór dla niektórych. Jaki będzie Wasz wybór?

W ramach ułatwienia Wam decyzji, przedstawiamy kilka powodów dla których warto się pospieszyć, ale również kilka argumentów dla których warto zaczekać.

Nie spieszcie się z weselem, bo….

Szczegóły wymagają czasu. Dłuższe trwanie w narzeczeństwie oznacza więcej czasu, aby zająć się każdym szczegółem, co pozwoli Ci upewnić się, że miejsce, produkty na zamówienie i logistyka ślubu oraz wesela będą w pełni uwzględnione.
Pamiętajcie, że Wasi goście również potrzebują czasu na zaplanowanie oraz zorganizowanie całego przedsięwzięcia. Dzięki temu zapewnicie im większy komfort przygotowań.

Dłuższy czas oczekiwania na ślub jest również przydatny wtedy, kiedy planujecie kilka imprez towarzyszących bądź zapowiadających Wasze małżeństwo.
Jeśli planujecie imprezę zaręczynową, wieczór kawalerski i wieczór panieński przed wielkim dniem, będziecie potrzebować znacznie więcej czasu, aby goście nie poczuli się zbytnio przytłoczeni lub obciążeni.

Nie czekajcie na ślub, bo….

Czasem zupełnie nie warto. Jeśli jesteście zdecydowani, zakochani i odrobinę szaleni, możecie nawet pominąć przygotowania do tego wielkiego dnia i sprawić, że pobierzecie się kameralnie i tylko wśród najbliższych.
Mniej czasu na przygotowania oznacza również mniejszy stres i większą decyzyjność. Nie będziecie mieć czasu, aby martwić się o zbędne i niepotrzebne z perspektywy czasu drobiazgi, za to będziecie mieli szansę skupić się wyłącznie na tym co najważniejsze, a to dodatkowo może Was do siebie zbliżyć jeszcze mocniej. Sprawi to, że Wasz ślub oraz przyjęcie będzie naprawdę wyjątkowo i … tylko Wasze!