Dzieci na ślubie? To możliwe!

Nic tak nie nadaje romantycznego tonu jak dziecięce marudzenie, w chwili kiedy chcielibyście spędzić dzień z przyjaciółmi. Mimo to, małe dzieci mogą wnieść zabawę i spontaniczność do Waszego wielkiego dnia, z magicznymi stwierdzeniami, takimi jak “Wyglądasz jak księżniczka!”, dostarczanymi bez odrobiny ironii.

Dzielimy się więc sposobami na to, jak zaprosić dzieci na wesele, przeżyć i bawić się wyśmienicie!

Zadbaj o miejsce

Jeśli wiesz, że będziesz miał dużo mini gości, zastanów się nad miejscem ślubu, gdzie wszystko jest na jednym miejscu, aby ich rodzice nie byli zestresowani czasem podróży między ceremonią a przyjęciem. Idealnym rozwiązaniem okaże się przestrzeń zewnętrzna oraz zakwaterowanie, dzięki którym śpiące dzieci szybko i łatwo będa mogły znaleźć schronienie. Dobrze jest również zapraszać tylko dzieci z najbliższej rodziny – wiele osób to robi – wystarczy, że wyślesz odpowiednie zaproszenie do właściwych gości. Nie przejmuj się opiniami innych – to Twój dzień i to Ty decydujesz o liście gości!

Zachowaj atmosferę ceremonii

Jedynymi łzami, jakich oczekujesz podczas ceremonii ślubnej, są łzy wzruszenia. Jak więc nie pozwolić, aby płaczące dzieci doszczętnie ją popsuły? Jeszcze przed ceremonią poproś rodziców obecnych na weselu, aby w przypadku dziecięcej katastrofy bądź nieopanowanego krzyku opuściły z dzieckiem kościół. Z pewnością zrozumieją, jeśli zakomunikujesz im to w formie uprzejmej prośby.

Zadbaj o dziecięcy kącik zabaw

Naklejki, zagadki, kredki i kolorowanki. Wstążkowe różdżki również na zdjęciach będą wyglądać naprawdę ładnie. Nie zapomnij też o niebieskim dla chłopców i różowym dla dziewcząt! Młodsze dzieci uwielbiają wszystko, co jest zabawne – więc pomyśl o grach, w których mogą skakać w górę i w dół. Starsze dzieci uwielbiają wszystko, co jest konkurencyjne: dlaczego nie stworzyć własnego konkursu siatkówki plażowej? Każdy uwielbia skakankę i krokiet – po prostu upewnij się, że dorośli nie przejmują władzy!