Jak wybrać idealny plener na sesję ślubną?

Jak wybrać idealny plener na sesję ślubną?

Oprócz fotografii z kościoła oraz wesela, wiele par decyduje się również na sesje ślubną. O czym pamiętać, aby móc cieszyć się potem przez długie lata magicznymi zdjęciami?

 

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w Waszym życiu. Nic dziwnego, że z tej uroczystej chwili, oprócz jak najlepszych wspomnień, chcecie mieć również piękne pamiątki w postaci zdjęć. Sprawdźcie zatem, na co powinniście zwrócić szczególną uwagę przy planowaniu ślubnego pleneru.

 

Idealny plener na sesję ślubną

 

Doświadczony fotograf wie najlepiej, gdzie można zrobić fajny i ciekawy plener. Ma swoje sprawdzone, często nieodkryte przez innych miejsca, z którymi chętnie się z Wami podzielić.

 

Postawcie na oryginalność, nie powielajcie utartych schematów. Jeśli Wasi znajomi mieli piękną zdjęcie w pobliskim parku, to nie oznacza, ze musicie iść ich śladem! Może macie miejsce, które ma dla Was wartość sentymentalną? Np. takie w którym się poznaliście, albo w którym byliście na pierwszej randce. Sprecyzujcie swoje oczekiwania, opowiedzcie o sobie. Kochacie kino, albo sporty wodne?  To może być strzał w dziesiątkę! Postarajcie się, aby zdjęcia w pełni oddawały Wasz charakter.

 

Nie zostawiajcie tej decyzji na ostatnią chwilę – czasami sesja w danym miejscu, wymaga pozwolenia.

 

Przygotowania do sesji zdjęciowej

 

Sesje odbywają się zazwyczaj kilka dni po ślubie. Dlatego, jeśli chcecie wyglądać na zdjęciach równie dobrze jak w dniu ceremonii, warto umówić się na wizytę u kosmetyczki i fryzjera. Możecie oczywiście zadbać o swój wygląd sami lub z pomocą znajomych. Nie stawiajcie na bylejakość, zdjęcia będą dla Was pamiątką, do której będziecie często wracać. Jeśli decydujecie się na sesję tematyczną, związaną z Waszymi zainteresowaniami, zaopatrzcie się również odpowiednio wcześniej w potrzebne gadżety.

 

Pamiętajcie, że nawet najlepsza fryzura, najpiękniejszy makijaż oraz najciekawsze miejsce nie spełnią swojej roli, jeśli na Waszych twarzach zabraknie uśmiechu. Energia, radość i dobra atmosfera – to najważniejsze składniki idealnej sesji.