Kameralny ślub: poznaj uroki małej uroczystości!

Kameralny ślub: poznaj uroki małej uroczystości

W naszej kulturze przyjęło się, że jak robić wesele to iście królewskie! Zapomnieliśmy, że małe przyjęcie wcale nie jest gorsze. A wręcz przeciwnie, może okazać się równie niezapomniane!

 

W teorii wszystko zależy od Pary Młodej. Od ich charakterów i oczekiwań. Dzisiaj coraz więcej z nich chce, aby ślub był uroczystością naprawdę osobistą, przeżywaną w gronie najbliższych osób. Jednak w praktyce ich potrzeby często muszą stoczyć ciężką walkę z oczekiwaniami rodziców, szczególnie jeśli ci współfinansują całą imprezę. W takim sytuacjach trzeba być całkowicie szczerym i wyjaśnić, że zależy Wam na kameralnym przyjęciu. Jeśli ten etap będziecie mieć za sobą, możecie spokojnie skupić się na zaletach, jakie niesie ze sobą mała uroczystość.

 

Mniejszy budżet na ślub i wesele

 

Co jest lepsze, skromny poczęstunek dla 200 osób, czy wielodaniowy obiad dla 50? Nie ma nic gorszego niż wesele, na które nie do końca nas stać…  Warto zrobić wszystko, aby ten dzień wyglądał naprawdę tak, jak tego chcemy, a nie tak jak wypada.  Z drugiej strony, skromnie nie oznacza bez klasy. Mała liczba gości to w rzeczywistości bardzo wiele możliwości! Luksusowe SPA, a może drewniana chata w Bieszczadach? Zabierzcie swoich najbliższych, gdzie tylko chcecie. A zaoszczędzone pieniądze wydajcie na podróż poślubną lub urządzenie mieszkania.

 

Kogo zaprosić na ślub? Tylko najbliżsi

 

Małe wesele nie przekracza 40 – 50 osób. Goście to nie krewni, których bardzo często Państwo Młodzi nigdy w życiu nie poznali, ale osoby które są z nimi w stałym kontakcie. To osoby, które są Wam bliskie i które tak gorąco kibicują Waszemu szczęściu. Rodzina i przyjaciele, którzy trwają przy Was na dobre i na złe. Dlatego w tym dniu nie może ich przy Was zabraknąć. Mała liczba gości pozwala na lepszą interakcję i jeszcze lepszą zabawę!

 

Mniejszy stres przed ślubem

 

Mniejszy rozmach to jednocześnie mniejszy stres. Małe wesele daje możliwość przeżycia uroczystości bez zmęczenia, nerwów i ciągłego pytania „czy wszystko już załatwione?”. To w końcu Wasz dzień, nie możecie zapomnieć, że to Wy jesteście jego najważniejszymi bohaterami!