O czym musisz pamiętać wybierając salę weselną

O czym musisz pamiętać wybierając salę weselną

Większość Młodych Par zgodnie twierdzi, że wybór sali weselnej to jedno z najtrudniejszych zadań na ich ślubnej liście. Na co zwrócić szczególną uwagę przy jej rezerwacji?

 

Z roku na rok przybywa liczba domów weselnych, dworków, hoteli i restauracji, w którym można urządzić przyjęcie. Oczywiście trzeba jeszcze znaleźć wolny termin oraz zwrócić uwagę na całą masę różnych elementów. W ślubnym chaosie łatwo można je przegapić… Dlatego przejrzyjcie naszą listę i zanotujcie najważniejsze podpunkty, tak aby przy oglądaniu sal weselnych móc je łatwo zweryfikować.

 

1. Odległość

 

Jak daleko dany lokal znajduje się od kościoła lub urzędu, w którym chcecie wziąć ślub? To ważne, aby nie tylko Wy, ale również Wasi goście (nawet jeśli wynajmiecie autobus) nie musieliście pokonywać zbyt dużych odległości.

 

2. Standard obiektu

 

To czynnik szczególnie ważny dla osób, które w głowie mają konkretny obraz swojego wesela. Jeśli od zawsze marzyliście o weselu w luksusowym hotelu lub drewnianym dworku, zakres Waszych poszukiwań automatycznie się zwęża. Szukając czegoś , co w pełni odpowiada Waszym wyobrażeniom, pamiętajcie również o sprawdzenie standardu danego obiektu. Wiejska stodoła ma niepowtarzalny klimat, ale czy jej zaplecze sanitarne jest w pełni sprawne?

 

3. Wielkość sali

 

Nie opierajcie się na informacjach, które znajdziecie na stronie internetowej lub w ulotce. Rzeczywistość nie jest często tak kolorowa, jak barwny opis… Najlepiej, jeśli jadąc oglądać salę, macie już sprecyzowaną liczbę gości. Nie tylko sprawdźcie czy wszyscy się zmieszczą, ale również czy będą czuć się komfortowo. Przyjrzyjcie się ustawieniu stołów i krzeseł i wczujcie się w sytuację swoich gości.

 

4. Dostępna przestrzeń

 

Nie chodzi tu wyłącznie o przestrzeń do tańca, ale także zaplecze czy toalety. Do Waszej dyspozycji powinniście mieć przynajmniej jedno pomieszczenie, w którym będziecie mogli trzymać Wasze prywatne przedmioty oraz otrzymane prezenty. Pokoje dla gości znajdują się obecnie w niemal każdym lokalu weselnym – sprawdźcie ich standard. Zwróćcie uwagę na wygląd łazienki i ilość kabin.

 

5. Obsługa

 

Nawet najpiękniejsze miejsce traci swój urok, jeśli obsługa jest niewłaściwa. Podstawą udanego przyjęcia jest fachowy i miły zespół kelnerów oraz kucharzy. Porozmawiajcie z kimś z obsługi i koniecznie poszukajcie opinii w internecie. To naprawdę bezcenne źródło wiedzy.

 

6. Umowa

 

Spytajcie o nią z wyprzedzeniem! Już na pierwszym spotkaniu poproście o wzór i cennik. To dokumenty, z którymi musicie się bardzo dobrze zapoznać. Zwróćcie uwagę na kwestie dotyczą zaliczek i wpłat. Czy umowa zabezpiecza Was przez niewywiązaniem się zleceniobiorcy ze swoich zadań? To bardzo ważne kwestie!