Obowiązki druhny – spisz się na medal!

Obowiązki druhny na ślubie

Jako prawa ręka swojej przyjaciółki w jednym z najważniejszych momentów jej życia – powinnaś wiedzieć co robić i jak się zachować, aby jak najbardziej ułatwić i uprzyjemnić jej ten dzień! Jakie są obowiązki druhny na ślubie? Dowiedz się! 

Zostałaś więc uhonorowana rolą najważniejszej druhny. Po pierwsze, gratulacje! To ekscytujący moment, w którym możecie stać się sobie jeszcze bardziej bliskie! Poczynając od codziennych obowiązków, Twoja przyjaciółka będzie potrzebowała Cię, abyś mogła ją wesprzeć w procesie planowania ślubu, ceremonii oraz przyjęcia weselnego.

Sprawdź jakimi aspektami powinnaś się zająć oraz o jakie rzeczy zadbać!

Zapewnij pomoc z wyborem sukni ślubnej

Wybór sukni ślubnej może być przytłaczającym doświadczeniem. Panna Młoda z pewnością będzie potrzebował drugiej opinii przed podjęciem wielkiej decyzji. Twoim zadaniem jest wspierać ją w tym procesie i grać w mediatora w przypadku, gdy pojawi się ryzyko napięcia atmosfery bądź jakiegokolwiek niepowodzenia, na przykład między Panną Młodą a jej matką.

Zorganizuj szalony wieczór panieński

Jednym z kluczowych obowiązków druhny jest zorganizowanie wieczoru panieńskiego. Poproś pannę młodą o listę osób, które chciałaby zaprosić, pomysły na lokalizację oraz ogólny nastrój i budżet, o których należy pamiętać. Po uzyskaniu wszystkich szczegółów, jak najszybciej zabierz się za organizację wieczoru!

Bądź prawą ręką!

Jeśli Panna Młoda nie ma planisty ślubu, koniecznie pomóż jej w organizacji nawet najbardziej prozaicznych czynności. Zadbaj o to, aby mieć listę wszystkich dostawców,na wszelki wypadek. Panna młoda będzie zbyt zajęta biorąc pod uwagę całe doświadczenie tego dnia, więc Twoim zadaniem będzie zadbanie o to, aby wszystko przebiegało sprawnie, od rozdania konfetti do zapewnienia wszystkim wychodzącym pożegnalnych drobiazgów.

Zadbaj o estetyczne drobiazgi

Jednym z głównych obowiązków druhny jest zadbanie o to, aby Panna Młoda wyglądała i czuła się najlepiej idąc do ołtarza. Po tym, jak pomożesz jej się już przygotować, sprawdź włosy i makijaż oraz wyprostuj sukienkę i welon (jeśli taki ma), zanim wyjdzie naprzeciw swojemu przyszłemu mężowi.

Pilnuj bukietu!

Podczas gdy Panna Młoda i Pan Młody przechodzą przez swoje śluby, tradycją jest trzymanie bukietu Panny Młodej właśnie przez jej druhnę. Jeśli masz również swój własny bukiet, przekaż go innej druhnie lub matce panny młodej.

Kilka wzruszających słów

W zależności od tego, co zdecyduje Panna Młoda, możesz zostać również poproszona o wygłoszenie przemówienia. Przygotuj się odpowiednio wcześniej i koniecznie przećwicz swoją kwestię tak, aby w dniu ślubu wzruszenie nie odebrało Ci mowy.

To już wszystkie najważniejsze obowiązki druhny. Postaraj się jej wypełnić najlepiej jak umiesz, Panna Młoda z pewnością będzie Ci wdzięczna!