Jak poradzić sobie ze stresem przed ślubem?

Przygotowania do ślubu to mieszanka dwóch uczuć- radosnego oczekiwania oraz nieco mniej przyjemnego stresu. Te emocje są oczywiście jak najbardziej uzasadnione. W końcu ślub to ogromna zmiana w Waszym życiu! Im bliżej ceremonii, tym atmosfera staje się coraz bardziej napięta. Podpowiadamy jak skutecznie zapanować nad stresem, aby móc w pełni cieszyć się z tymi wyjątkowymi chwilami.

ŚLUBNY KALENDARZ

Fotograf, orkiestra, przymiarka sukni ślubnej, zamówienie tortu… Zadania jakie stają przed przyszłym Państwem Młodym można wyliczać bez końca. Ich nadmiar przeraża i przytłacza. Dlatego tak ważne jest ich dokładne zaplanowanie i prowadzenie ślubnego kalendarza.

To może być zwykły kalendarz, który kupisz w każdym sklepie papierniczym lub specjalne wydanie dedykowane Młodym Parom. To pozwoli Ci uniknąć niepotrzebnego chaosu i ułatwi przygotowania.

NIE ZAPOMINAJ O SOBIE

Jaki jest jeden z najczęstszych problemów Państwa Młodych przed ślubem? To, że oboje zapominacie o sobie. Koncentrujecie się wyłącznie na przygotowaniach do wesela, na bok odkładając Wasze pasje i zainteresowania. Karnet na siłownię już dawno stracił ważność, rakieta do tenisa leży zakurzona w kącie, a na półce gromadzi się coraz większa góra książek do przeczytania.

Wasi znajomi też nie słyszą nic innego oprócz opowieści o sukience i weselnej sali. Kiedy ostatni raz byliście z nimi w kinie albo na imprezie? Róbcie to co lubicie i to co Wam sprawia przyjemność, a skutecznie zapomnicie o stresie.

ĆWICZ

Niezwykle skuteczne w walce ze stresem są ćwiczenia fizyczne. Jeśli nie masz czasu na siłownię, ćwicz w domu, biegaj, uprawiaj jogę… Wysiłek uwalnia w naszym organizmie endorfiny, czyli hormony szczęścia. Działają one rozluźniającą, poprawiają humor oraz pomagają lepiej radzić sobie z napięciem. Pamiętaj również o relaksującej muzyce- to naprawdę działa!

Nie psuj sobie nastroju błahymi rzeczami. Ślub to wyjątkowe wydarzenie, a stres z pewnością nie będzie mile widzianym gościem na Waszym weselu.