Upominki dla gości weselnych – zrób to sama!

upominki dla gości weselnych

Ślub to cudowny dzień, w którym swoje szczęście dzieli się z innym. Warto postarać się, aby weselni goście czuli się w czasie tej uroczystości wyjątkowo! A gdyby tak dać im coś, prosto z serca…?

 

Rodzina, przyjaciele, osoby, na których wsparcie można liczyć… Warto im za tę obecność podziękować. Idealnym pomysłem będą symboliczne prezenty, które staną się oznaką tej wdzięczności. Oczywiście, możecie je zamówić hurtowo. Ale znacznie większe wrażenie zrobią, jeśli przygotujecie je samodzielnie! Mamy dla Was kilka bardzo prostych pomysłów!

 

1. Woreczek ze słodkościami

 

Najbardziej popularna forma ślubnych podziękować. W małych kolorowych woreczkach z organzy, zawiązanych gustowną tasiemką, umieszczamy słodkie pyszności. Zamiast standardowych draży czy czekoladek umieśćcie w nich własnoręcznie upieczone ciasteczka w kształcie serca. Możecie napisać na nich swoje imiona i datę ślubu. To naprawdę pyszny upominek!

 

2. Słoiczek konfitur

 

Słoiczek z ręcznie produkowanymi konfiturami to znakomity pomysł na podziękowanie za przybycie! Możecie do niego dołączyć ozdobną winietkę z imieniem i nazwiskiem gościa. Będzie stanowił nie tylko miły upominek, ale również piękną dekorację stołu.

 

3. Zdjęcie z dedykacją

 

A może zabawne zdjęcie z dedykacją? Możecie dla wszystkich gości napisać kilka miłych słów, w których wyrazicie Waszą wdzięczność za przybycie i wsparcie.  Takie indywidualne podziękowania, będą jeszcze bardziej efektowne.

 

4. Lizaki

 

To jeden z najprostszych, ale nie mniej efektownych pomysłów. Możecie kupić zwykłe lizaki w kształcie serca, do których dołączycie stworzone przez Was etykietki z podziękowaniami. Wystarczy je fajnie zapakować i prezent gotowy!

 

Jeśli zależy Wam na tym, aby Wasze upominki zostały na długo w pamięci gości, postarajcie się przygotować coś samodzielnie. Oczywiście, to opcja raczej na małe przyjęcia, na których będzie niewielka liczba gości. Ale zdecydowanie warto poświęcić jej swój czas!