Jak wybrać datę na ślub?

Jak wybrać datę na ślub?

Wybór daty ślubu to kluczowy element rozmów o weselnych planach. Są jednak kwestie, o których już na tym etapie powinniście pamiętać.

 

Wyznaczenie terminu ślubu to niepozorne zadanie, które może jednak przysporzyć Wam nie lada kłopotu. Najczęściej decyzja to uzależniona jest od dostępności wybranego obiektu,  czasem od grafiku danego fotografa czy orkiestry weselnej. Warto wziąć pod uwagę także inne czynniki, o których Państwo Młodzi bardzo często zapominają.

 

1. Plan bez planu

 

Za żadne skarby nie ustalajcie daty na samym początku Waszych ślubnych planów, np. 5 maja 2018 r. Lepiej ustalić orientacyjny termin, np. na wiosnę przyszłego roku, w maju za dwa lata. To będzie znacznie lepszy start. Może się okazać że wymarzony lokal jest wolny w zupełnie innym dniu niż sobie wybraliście. Żeby uniknąć rozczarować, najpierw zróbcie wstępne rozeznanie, dopiero później podejmujcie decyzje.

 

2. Śluby w wakacje

 

Lipiec, sierpień… Te piękne wakacyjne miesiące to idealny czas na weselne przyjęcie! To także idealne miesiące na urlop. Zanim wybierzecie konkretny dzień, upewnijcie się , że osoby na których Wam zależy, nie mają w tym czasie zaplanowanych wyjazdów.

 
3. Zagraniczni goście

 
Jeśli członkowie Waszej rodziny lub bliscy przyjaciele mieszkają za granicą, ich przybycie na ślub wiąże się z podróżą. Odpowiednio wcześniej sprawdźcie, czy w wybranym przez Was terminie nie będzie to w żaden sposób utrudnione. To osoby, które powinny o weselu dowiedzieć się dużo wcześniej, niż osoby, które są “na miejscu”.

 

4. Ślub w święta lub Sylwestra

 

Święta czy Sylwester to piękny czas na organizowanie wesela. Jednak może się okazać, że ta data jest nieco kłopotliwa dla zaproszonych gości… Przedyskutujcie ten pomysł wcześniej z Waszymi najbliższymi. Upewnijcie się, że chcą spędzić np. Boże Narodzenie na parkiecie zamiast przy świątecznym stole.

 

5. Ślub dla alergików

 

Jeśli przez całą wiosnę z powodu alergii, któreś z Was boryka się z ciągłym kichaniem i zapuchniętymi oczami, to zdecydowanie nie jest idealna pora roku na Wasze przyjęcie. Weźcie to pod uwagę!