Jak wybrać motyw przewodni ślubu?

motyw przewodni ślubu

Wybór motywu przewodniego na ślub i wesele to dla Państwa młodych duże wyzwanie. Ważna jest tu dbałość o każdy szczegół. O czym należy pamiętać?

 

Planując najpiękniejszy dzień życia chcemy, aby to był wyjątkowe chwile, które nie tylko pozostaną w naszej pamięci, ale również w pamięci zaproszonych gości. Dlatego wiele par chcąc się wyróżnić stawia na motyw przewodni całej uroczystości. To wszelkie akcenty w wystroju i stylizacjach, które razem stanowią jedną spójną całość. Motywem przewodnim może być m.in. styl (np. folkowy, klasyczny) , kolor (np. srebro, złoty) czy miejsce (np. konkretne miasto).

 
Motyw przewodni w praktyce

 

Wybrany motyw powinien występować w różnych elementach pojawiających się w czasie ślubu i wesela. Można wybrać kilka z nich lub jeśli zależy nam na naprawdę silnym zaakcentowaniu, skorzystać ze wszystkich. To m.in. stylizacja Pani Młodej, zaproszenia ślubne, dekoracja auta, stylizacja świadków, dekoracja kościoła, dekoracja sali czy prezenty dla gości. Poniżej przedstawiamy Wam kilka konkretnych motywów, które mogą stać się dla Was inspiracją:

 

1. Styl romantyczny

 

To motyw, dla którego punkt wyjścia bardzo często stanowi suknia Pani Młodej. Pod tym hasłem kryje się delikatność, pastele, kwiaty… Wszystko to, co jest zwiewne, romantyczne i kojarzące się z miłością. Niesie ze sobą zmysłowość i oczywiście – romantyczność. Ten motyw świetnie sprawdzi się także na sesji zdjęciowej.

 

2. Kolor

 

To bardzo prosty motyw, dający naprawdę wiele możliwości motyw.. Idealnie sprawdzi się tutaj niebieski, fioletowy, żółty, turkusowy oraz wszelkie pastelowe odcienie. Pamiętajmy jednak o zasadzie “co za dużo, to nie zdrowo”. Kolor ma pojawiać się w poszczególnych elementach, a nie zalewać całą salę.

 

3. Podróże

 

Kochacie podróże? Pokażcie to na swoim weselu! Mapa, która prowadzi do sali weselnej, małe kompasy jako prezent dla gości… A może nawiązanie do jakiegoś konkretnego miasta np. Rzymu czy Paryża? Zabierzcie tam swoich gości!

 

4. Hollywood

 

Klaps filmowy przed wejście, czerwony dywan, zaproszenia niczym rolka filmowa, muzyka z filmów… Ten motyw daje naprawdę ogrom możliwości! Połączcie w całość Wasze ulubione produkcje, niech Wasze wesele będzie niczym najlepszy film o miłości!

 

5. Styl rustykalny

 

Co lubi ten motyw? Przede wszystkim bardzo dużo drewna! Wszelkie beczki, skrzynki, ramy, palety świetnie będą z nim współgrać. To także nawiązanie do natury: gałęzie, szyszki, mech, sezonowe owoce, kolory ziemi… Ważne jest także tutaj światło w postaci uroczych latarenek, girland czy świecy. To wszystko nadaje sali naprawdę magiczny wygląd!